Faza przyciągania to okres największej podatności na nowe, nieznane rzeczy, zjawiska, bodźce, zazwyczaj przypadający na czas pomiędzy 3 a 12 tygodniem życia. W tej fazie szczenię wykazuję najczęściej mniejszy stres w zapoznawaniu nowych sytuacji i większe nimi zainteresowanie. 

 Jako treser, w swojej codziennej pracy z psami napotykam na powielające się problemy behawioralne, które w zdecydowanej większości mają swoje w Ĺşródło w całkowitym braku, bądĹş też niedostatecznie dokładnej socjalizacji psa w okresie szczenięcym. Jest to zagadnienie niestety wciąż nie do końca traktowane poważnie, bądĹş przyjmowane z przymrużeniem oka tak przez nowych właścicieli, jak i przez samych hodowców.

Każdy miłośnik psów wie doskonale że kynologia to zajęcie niezmiernie wciągające a miłość do jakiejś szczególnej rasy bądĹş ras najczęściej prowadzi do powiększania liczby posiadanych egzemplarzy.

 Wielokrotnie spotykam się z pytaniami dotyczącymi wymogów ruchowych i mieszkaniowych Syberyjskich Husky oraz ich zachowania. Co więcej, nawet częściej niż z samymi pytaniami stykam się ze stwierdzeniami że „taki pies to musi codziennie przebiec 6 kilometrów” (nie 5 i nie 7 ale konkretnie...6!!!), „one męczą się w bloku”, „jest im za ciepło podczas lata”, „wyją do księżyca”, „nie są podatne na tresurę” itd....